Beebiraamatu ja Sakk Disaini sünnilugu

07.03.2018
Beebiraamatu ja Sakk Disaini sünnilugu
Kõik sai alguse 2016. aasta lõpus. Minu esimene ja hetkel veel ainuke laps oli just saanud üheaastaseks. Minu lähedane sõbranna oli aga alles oma esimese lapse ootel. Oli aeg hakata mõtlema katsikukingitusele ning ei läinud palju aega mööda, kui mul oli selge, et tahan talle teha beebiraamatu. Mu ema tegeleb hobikorras köitmise ja albumite tegemisega – nii me siis põgusalt vestlesime sel teemal ja asusin raamatu sisu kujundama. Sõbranna lapse sünnitähtajani oli siis jäänud umbes 4 kuud.
Olin kujundamisega tegelenud juba umbes kaks nädalat, kui tekkis idee teha seda raamatut rohkem kui üks. Asusin uurima Eesti beebiraamatute turgu ning sai selgeks, et sellist raamatut turul ei leidu, aga nõudlust oleks. See oli minu võimalus tuua turule midagi uut ja erinevat. Ja otsus raamat välja anda oligi sündinud. 
Asusin otsima trükikodasid, edasimüüjaid, reklaamivõimalusi jne – nii sai alguse minu väikeettevõte Sakk Disain. Te võite vaid ette kujutada, kui suur oli minu hirm läbikukkumise ees.
Trükikojaks valisin Tartus asuva Greif OÜ. Raamatu sisu kujundamisele kulus umbes 3 kuud ning 2016. aasta viimasel päeval saatsin failid Greifi prepressile. Kolm nädalat hiljem oli raamat valmis ning teel kauplustesse üle Eesti. Raamat jõudis poodidesse samal päeval, kui sündis minu sõbranna laps. Imeline!
Esimesel sirvimisel olin raamatuga tohutult rahul. Kalinguriga kaetud kaas, sisupaber, trükikvaliteet ja loomulikult disain olid täpselt sellised, nagu olin ette kujutanud. Tänaseks olen seda raamatukest sirvinud palju – usun et sadu kordi. On ilmnenud suuremaid ja väiksemaid vigu. Olen nende üle kurvastanud ja rõõmustanud ning nendest õppinud.
Lisaks raamatupoodidele sain raamatu müügile ka mitmesse lastekauplusse ja e-poodi üle Eesti. Samuti valmis möödunud aastal minu omaenda veebipood. Olen siiani proovinud kõigega ise hakkama saada, mis mõnikord õnnestub ja mõnikord mitte. Tänaseks on „Üks pisike põnn” jõudnud sadadesse ja sadadesse kodudesse üle Eesti. 
2017. aasta lõppes teadmisega, et tuleb valmis teha beebiraamatu „Üks pisike põnn” parandatud ja uuendatud trükk. Möödus jällegi mitu kuud raamatut kujundades ning uus disain läks trükki käesoleva aasta jaanuaris. 
Olen tohutult tänulik, et saan teha seda, mis mulle meeldib, ning pakkuda selle tulemust kogu Eesti rahvale. Eelkõige olen tänulik oma abikaasale ja tütrele. Samuti olen ääretult tänulik kõikidele peredele, kes on soovinud minu loodud raamatusse oma beebi esimese eluaasta üles tähendada.
 
Beebiraamatu autor
Katrin Sakk